Koalicja Obywatelska na Warmii i Mazurach

10 lipca w Olsztynie odbył się kongres Koalicji Obywatelskiej. Liderzy .Nowoczesnej oraz Platformy Obywatelskiej w kraju i regionie, Katarzyna Lubnauer, Grzegorz Schetyna, Mirosław Pampuch i Jacek Protas, podpisali porozumienie o powstaniu Koalicji Obywatelskiej na terenie Warmii i Mazur.

Przedstawiono również kandydatów na prezydentów Olsztyna i Elbląga oraz kandydata na burmistrza Ostródy. O fotel prezydencki w stolicy województwa zawalczy Beata Bublewicz wspierana przez Izabelę Smolińską-Letzę, kandydatkę na wiceprezydenta. W Elblągu Koalicja Obywatelska postawiła na Michała Missana. Kandydatem na burmistrza Ostródy został Waldemar Graczyk.

Koalicja Obywatelska to porozumienie .Nowoczesnej, Platformy Obywatelskiej oraz ruchów społecznych nie tylko na poziomie miast, ale również powiatów i województwa. Liderami list do sejmiku województwa będą: Marcin Kuchciński (Olsztyn), Grażyna Kluge (Elbląg), Igor Chmielewski (Szczytno), Bernadeta Hordejuk (Iława), Jolanta Piotrowska (Giżycko), Zbigniew Homza (Kętrzyn) oraz Miron Sycz (Górowo Iławeckie).

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2021 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?