Konferencja prasowa w sprawie regionalnych „Misiewiczów”

Sytuacja kadrowa w spółkach, instytucjach i urzędach budzi zaniepokojenie Nowoczesnej. Walka z kumoterstwem i nepotyzmem nie powinna skończyć się na dymisji ministra Jackiewicza. O zatrudnianiu na państwowych posadach działaczy PiS, o sytuacji w szkole w Gietrzwałdzie i powołaniu Krajowej Administracji Skarbowej, mówił na konferencji prasowej w poniedziałek 19 września w Olsztynie poseł Mirosław Pampuch.

Nowoczesna od wielu miesięcy dostaje liczne sygnały o układzie ludzi powiązanych z PiS w spółkach Skarbu Państwa. Jako pierwsza prowadzi precyzyjny monitoring zawłaszczania spółek, instytucji i urzędów przez niekompetentne osoby. Na adres mailowy akcji – [email protected], wciąż spływają kolejne zgłoszenia z całego kraju.

Poseł Mirosław Pampuch rozpoczął konferencję od zacytowania Jarosława Kaczyńskiego, który w 2013 r. odnosząc się do sytuacji w spółkach Skarbu Państwa mówił o korupcji, kolesiostwie i nepotyzmie.

– Niestety po niespełna dziesięciu miesiącach rządów PiS, jego działacze zapomnieli o tych słowach. Właśnie nepotyzm i kolesiostwo dotknęły nie tylko spółki Skarbu Państwa, ale również instytucje i urzędy państwowe. Tak stało się również w naszym województwie. Co więcej PiS przygotowuje kolejne ustawy, które będą wprowadzały możliwość obsadzania stanowisk po znajomości, a nie według kompetencji – mówił Mirosław Pampuch

Mowa o planach utworzenia od 1 stycznia 2017 r. Krajowej Administracji Skarbowej. W najbliższych tygodniach ustawy powołujące instytucję trafią pod obrady Sejmu.

– Zgodnie z założeniami projektów około 65 tys. pracowników skarbówki i funkcjonariuszy celnych zostanie zwolnionych. Nie wiemy, czy te osoby zostaną ponownie zatrudnione w nowej instytucji. Zatem tutaj również pojawia się możliwość obsadzania stanowisk – informował poseł.

Kolejnym, nie mniej ważnym tematem konferencji prasowej była sytuacja w Zespole Szkół Szkolno-Przedszkolnych w Gietrzwałdzie. Nowa dyrektorka szkoły, która sprawuje funkcję od 1 września br., zdaniem rodziców i nauczycieli dezorganizuje pracę placówki. Poseł spotkał się z nimi w sobotę.

– Szkoła chce wychować „nowych Polaków”, którzy będą posłuszni władzy. W grafiku szkolnym pojawiły się uroczystości o charakterze narodowym, takiej jak rocznica smoleńska. Brakuje natomiast choćby lekcji tolerancji. Dzieci strofowane są za brak ubioru galowego, a na rozpoczęcie roku zdjęto flagi unijne, a wywieszono papieskie. Rodzice są przerażeni tą indoktrynacją, nauczyciele boją się o dalszą edukację wychowanków i o własną pracę – mówił podczas konferencji Mirosław Pampuch.

Poseł zwróci się do dyrektorki szkoły, wójta gminy Gietrzwałd oraz kuratora oświaty o złożenie wyjaśnień w tej sprawie. Natomiast na ręce minister edukacji narodowej złoży interpelację.

Film i zdjęcia z konferencji dostępne są na stronie Olsztyn24.com

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2021 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?