Konferencja prasowa w sprawie ustawy represyjnej

17 października br. odbyła się zorganizowana przez posła na Sejm RP Mirosława Pampucha konferencja prasowa poświęcona ustawie represyjnej błędnie nazywanej „dezubekacyjną”.

Wedle deklaracji rządzących ustawa miała skupiać się na pracownikach SB i UB. Niestety obejmuje ona również panią z okienka paszportowego, studenta Centrum Szkolenia MSW, czy też policjanta który przepracował tylko jeden dzień w PRL. Jednocześnie ustawa pomija osoby które w sposób oczywisty współpracowały ze zbrodniczym systemem, ponieważ te osoby w większości nie poddały się weryfikacji w 1990 roku i wybrały inne drogi kariery.

Do kwestii tej odniósł się w swojej wypowiedzi poseł Mirosław Pampuch.

Ta ustawa powoduje, iż osoby które zostały pozytywnie zweryfikowane w roku 90, a następnie pracowały na rzecz suwerennej Polski, również zostają pozbawione świadczeń emerytalnych. W wiele lepszej sytuacji są osoby, które nie poddały się weryfikacji i ze służb bezpieczeństwa przeszły do biznesu. One otrzymują teraz pełną emeryturę i śmieją się z tych, którzy służyli wolnej Polsce.

W konferencji wzięły udział osoby niesprawiedliwie pokrzywdzone przez omawianą ustawę. Jednym z nich był Waldemar Hypś, który przepracował w ABW 26 lat nabywając pełne prawa emerytalne za służbę w III RP.

W tym momencie zostałem pozbawiony 2/3 emerytury wypracowanej już po 90. roku – zwracał uwagę były funkcjonariusz.

Ta ustawa nie pozbawia przywilejów emerytalnych. Ona pozbawia świadczeń emerytalnych wypracowanych poprzez pracę na rzecz wolnej Polski – dodał poseł Mirosław Pampuch.

Ustawa represyjna zakłada niezgodną z Deklaracją Praw Człowieka zasadę odpowiedzialności zbiorowej. Tylko w dniu konferencji poseł Mirosław Pampuch spotkał się z dziesiątką osób pokrzywdzonych przez wprowadzone przez PiS restrykcje.

W skali kraju mowa o kilkudziesięciu tysiącach osób objętych zmianami. Wliczając ich rodziny zmiany odczują setki tysięcy Polaków. Jedną pisowską ustawą skrzywdzono i zmniejszono świadczenia emerytalnych osobom, które pracowały niejednokrotnie narażając swoje życie i zdrowie na rzecz bezpieczeństwa nas wszystkich. Działania rządu naruszają zasady państwa prawa.

By powstrzymać negatywne aspekty tej ustawy wprowadzamy w moim biurze cotygodniowe dyżury poselskie w tej sprawie. Osoby niesprawiedliwie pokrzywdzone otrzymają nasze wsparcie w złożeniu do ZUS wniosku o ponowną weryfikację świadczeń emerytalnych oraz pomoc prawną w złożeniu pozwu do Sądu Okręgowego w Warszawie – zapewnił na koniec poseł Mirosław Pampuch.

Podobne dyżury wprowadzają inni posłowie Nowoczesnej. Partia Ryszarda Petru planuje aktywnie wspierać osoby niesłusznie pokrzywdzone przez ustawę represyjną. Przedstawiciele Nowoczesnej zapewniają, że będą dążyć do cofnięcia tej szkodliwej ustawy.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2021 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?