Mirosław Pampuch w Zarządzie Nowoczesnej

Podczas odbywającej się 16 grudnia br. Rady Krajowej poseł Mirosław Pampuch został wybrany na członka Zarządu Krajowego Nowoczesnej.

Prócz posła Pampucha w skład Zarządu weszli również: Jacek Bury, Barbara Dolniak, Kamila Gasiuk-Pihowicz, Tadeusz Grabarek, Katarzyna Kalinowska, Ewa Lieder, Jerzy Meysztowicz, Ryszard Petru, Sławomir Potapowicz, Monika Rosa, Mateusz Sabat, Joanna Scheuring-Wielgus, Adam Szłapka oraz Witold Zembaczyński. Przewodniczącą partii od 25 listopada br. jest Katarzyna Lubnauer.

Rada Krajowa podjęła również uchwały w sprawie współpracy ugrupowań opozycyjnych oraz w sprawie destrukcyjnej polityki gospodarczej rządu.

Rada Krajowa uznała, że przeprowadzany przez PiS zamach na polski porządek prawny, upartyjnienie wymiaru sprawiedliwości, milcząca zgoda na nacjonalizm i bezwzględna walka rządu z opozycją wymagają od nas podjęcia skutecznych działań. Odpowiedzią na brutalną politykę PiS jest projekt koalicji demokratycznej na rzecz polskiej racji stanu i sukcesu w przyszłych wyborach samorządowych i parlamentarnych.

To jedyna szansa na zakończenie dominacji Prawa i Sprawiedliwości i przywrócenie standardów demokratycznych w Polsce. To wyjście naprzeciw oczekiwaniom Polaków, którzy przez ostatnie dwa lata głośno domagali się decentralizacji władzy publicznej, poszanowania praw obywatelskich, przestrzegania Konstytucji i dobrych relacji Polski z Unią Europejską.

 

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2021 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?