Mirosław Pampuch za finansowaniem dróg publicznych

Podczas 9. posiedzenia Sejmu poseł Mirosław Pampuch wniósł poprawkę do budżetu państwa na 2016 r. zwiększającą dotacje samorządom na budowę dróg lokalnych (tj. powiatowych i gminnych). Chodzi o kwotę 1 mld zł.

Drogi lokalne stanowią 400 tys. km, co daje 88% wszystkich dróg publicznych. Zdaniem posła, który do niedawna był samorządowcem i zna ten problem doskonale, kolejne rządy nie mają pomysłu, jak poprawić stan dróg powiatowych i gminnych.

Budowa dróg krajowych jest finansowana z funduszu drogowego i środków unijnych, budowa dróg wojewódzkich – ze środków unijnych.

Efekt jest taki, że z porządnych dróg krajowych skręcamy na dziurawe drogi lokalne. I nie jest to wynik złej gospodarki ze strony samorządów, lecz wynik wieloletnich zaniedbań, które w sposób realny mogą zostać zlikwidowane wyłącznie przy zaangażowaniu budżetu państwa – mówił poseł podczas posiedzenia.

Jak zaznaczył Mirosław Pampuch, kiepski stan lokalnej infrastruktury drogowej jest istotną barierą rozwoju poszczególnych gmin i powiatów.

Stąd też wniosek, by zwiększyć finansowanie na modernizację tych dróg. Mam nadzieję również, że rząd widzi ten problem i poprze tę poprawkę, a może jest w stanie zaproponować inne konstruktywne rozwiązanie tego problemu? – pytał poseł.

Niestety wniosek głosami posłów Prawa i Sprawiedliwości został odrzucony.

wypowiedz Posla drogi

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2021 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?