Ponad 900 tys. osób sprzeciwia się reformie edukacji według PiS

Akcję referendalną zainicjował Związek Nauczycielstwa Polskiego. W skład komitetu referendalnego weszli przedstawiciele partii politycznych, stowarzyszeń, organizacji i ruchów społecznych popierających pomysł referendum. Wspólnie udało się zebrać ponad 900 tys. podpisów. Nowoczesna Warmińsko-Mazurskie przyłączyła się do akcji.

W czwartek 20 kwietnia podpisy obywateli popierających wniosek o przeprowadzenie ogólnokrajowego referendum trafiły do Marszałka Sejmu.

Pytanie referendalne, pod którym komitet zbierał podpisy, brzmi: „Czy jest Pani/Pan przeciw reformie edukacji, którą rząd wprowadza od 1 września 2017 roku?”.

– Podpisy były zbierane od lutego do końca marca. W tak krótkim czasie setki tysięcy obywateli podpisało się na listach pod referendum, a tym samym zaprotestowało przeciwko złej, nieprzemyślanej i nieprzygotowanej reformie edukacji – mówi poseł Mirosław Pampuch. – Serdeczne dziękuję wszystkim osobom, które złożyły podpis, a także członkom Warmińsko-Mazurskiej Nowoczesnej, którzy organizowali zbieranie podpisów w naszym regionie – dodaje parlamentarzysta.

 

 

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2021 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?