Poznaliśmy „Mapę potrzeb mieszkańców Ostródy”

Od kilku tygodni członkowie koła Nowoczesnej w Ostródzie prowadzili akcję, która miała na celu wskazanie najważniejszych potrzeb inwestycyjnych mieszkańców Ostródy. W sobotę 27 maja odbyło się podsumowanie akcji, w którym uczestniczyli posłowie Nowoczesnej Joanna Schmidt i Mirosław Pampuch.

Celem akcji, opartej na spotkaniach i konsultacjach, jest opracowanie strategii dla Ostródy i wskazanie najważniejszych potrzeb mieszkańców.

Ostródzianie bardzo entuzjastycznie podeszli do „Mapy Potrzeb”. Zebrano ponad 2000 głosów, z których wytypowane zostały najważniejsze potrzeby. W pierwszej trójce znalazły się kino, basen i sygnalizacja świetlna przy skrzyżowaniu ulic Pieniężnego i Jagiełły. Według mieszkańców potrzebny jest również nowy żłobek. Wśród postulatów pojawiły się także nowe ścieżki rowerowe i budżet obywatelski. Sporo osób wskazywało na brak infrastruktury przy plaży miejskiej, brak ławek i śmietników w mieście.

– Zainteresowanie naszą inicjatywą pokazuje, że mieszkańcy chcą brać aktywny udział w podejmowaniu ważnych decyzji i angażować się w zarządzanie miastem – komentuje Waldemar Graczyk, przewodniczący ostródzkiego koła partii. – Nowoczesna ma zamiar wykorzystać zebrane pomysły przedstawiając je obecnym władzom Ostródy oraz realizować je w przypadku wygrania przez naszych przedstawicieli wyborów samorządowych – dodaje Graczyk.

Podczas spotkania posłanka Joanna Schmidt przedstawiła najważniejsze postulaty Nowoczesnej podjęte na konwencji partii, która odbyła się 21 maja.

– Przede wszystkim wolności: gospodarcze i osobiste. Po drugie: odpowiedzialność. Po trzecie: równości kobiet i rozdział Kościoła od państwa – wyliczała.

Posłanka przybliżyła również założenia nowego projektu Nowoczesnej „Aktywna rodzina”.

– Chcemy tym programem promować aktywne Polki. Jest to odpowiedzialna alternatywa dla programu 500 plus. Projekt Nowoczesnej jest sprawiedliwy dla wszystkich dzieci i dobry dla gospodarki, bo nie jest aż tak wielkim obciążeniem dla budżetu państwa.

O programie Nowoczesnej mówił również poseł Mirosław Pampuch.

– Nasza partia jako jedyna w parlamencie ma obecnie całościowy program. Główną dewizą jest zasada, że aby wydać, trzeba wcześniej zarobić. Nie składamy propozycji i obietnic, które są niepoliczone, ale z pewnością będziemy podliczać propozycje gospodarcze zgłaszane przez inne ugrupowania – mówił parlamentarzysta.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2021 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?