Ryszard Petru w Elblągu i Olsztynie

W sobotę 18 marca lider Nowoczesnej Ryszard Petru odwiedził Elbląg i Olsztyn w ramach roadshow #PolskaNowoczesna. W czasie konferencji prasowej zaapelował do obywateli o to, by 25 marca pojawili się w Warszawie i wzięli udział w manifestacji i marszu z okazji 60. rocznicy podpisania Traktatów Rzymskich. Podobne manifestacje tego dnia odbywają się w wielu miastach Europy.

– Chciałbym zaapelować o udział w demonstracji „Kocham Cię Europo” 25 marca. To jest inicjatywa ponad podziałami. Chodzi o to, by pokazać że Polska jest proeuropejska, że nie damy się wyprowadzić z Europy. I chcemy pokazać całemu światu, że PiS nie reprezentuje suwerena, nie reprezentuje narodu – mówił na konferencji prasowej w Elblągu szef Nowoczesnej Ryszard Petru.

Lider Nowoczesnej na zaproszenie posła Mirosława Pampucha przebywał w sobotę w Elblągu i Olsztynie w ramach trwającej od stycznia tego roku serii spotkań w całym kraju pod hasłem #PolskaNowoczesna. Spotkał się ze strukturami i sympatykami ugrupowania, aby porozmawiać o bieżącej sytuacji w polityce, a także wesprzeć przygotowania do wyborów samorządowych.

– Oba spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem, za co serdecznie dziękuję mieszkańcom Elbląga i Olsztyna. Było sporo pytań o Nowoczesną, o nasz program, o zjednoczenie opozycji. Miło nam było również usłyszeć, że Nowoczesna to partia XXI wieku – powiedział poseł Mirosław Pampuch

Ryszard Petru na spotkaniu w Elblągu zaznaczył, że Nowoczesna nie jest opozycja totalną:

– Jesteśmy opozycją twardą i konsekwentną, ale z dobrymi rozwiązaniami. Przygotowaliśmy ponad 30 ustaw, dotyczących ważnych dla nas wszystkich kwestii: zdrowie, edukacja, zrównoważony budżet, smog, ułatwienia dla przedsiębiorców, niestety PiS wszystkie odrzucił – mówił lider ugrupowania.

Na obu spotkaniach pojawiały się postulaty o zjednoczenie opozycji. Przewodniczący Nowoczesnej wyjaśniał zarówno na spotkaniu w Elblągu, jak i Olsztynie, że do tego potrzebne są rozmowy w cztery oczy, a nie tylko przez media.

-Jestem otwarty na spotkania i nie chciałbym zapisać się w kartach historii jako ten, który nie potrafi się porozumieć, a przez to PIS będzie rządziło przez długie lata. Złożyłem m.in. propozycję liderowi Platformy Obywatelskiej, aby przed wyborami samorządowymi przeprowadzić prawybory na prezydentów miast wojewódzkich i wyłonić najlepszego kandydata spośród naszych ugrupowań. 

Ryszard Petru zwracał również uwagę na wsparcie ludzi młodych, którzy oczekują od rządzących szansy na lepsze jutro, pracy i dobrych zarobków.

-Nie wystarczy być totalnym antypisem, totalną opozycją; trzeba też pokazać perspektywę nowej, lepszej Polski. Ale Polski w Europie, z inwestycjami, i z lepszymi wynagrodzeniami. I to proponuje Nowoczesna – podsumował Petru.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2021 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?