Spotkanie z mieszkańcami Elbląga

Posłowie Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz i Mirosław Pampuch spotkali się z mieszkańcami Elbląga. Było to kolejne spotkanie związane z dyskusją nad programem partii, mówiono o problemach i wyzwaniach regionu oraz o sytuacji w kraju.

W środę 12 października przed wypełnioną salą posłowie Mirosław Pampuch i Kamila Gasiuk-Pihowicz omówili założenia programowe Nowoczesnej. Wśród nich jest między innymi większy dostęp obywateli w stanowieniu prawa. To właśnie projekty obywatelskie gwarantują, że prawo będzie blisko potrzeb Polaków. Nowoczesna opowiada się za wzmocnieniem roli premiera i ograniczeniem kompetencji prezydenta.

– Ponadpartyjna prezydentura się nie sprawdziła. U wielu Polaków budzi zażenowanie. Obecny prezydent nie wypowiada się w wielu ważnych sprawach – tłumaczyła posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Poseł Mirosław Pampuch zapowiedział tworzenie regionalnej mapy potrzeb, tak aby dokładniej można było poznać potrzeby  poszczególnych województw. Podkreślił, że Nowoczesna opowiada się za likwidacją funkcji wojewody i przekazaniem tych kompetencji do jednostek samorządowych. Kolejny punkt programowy Nowoczesnej to ograniczenie możliwości sprawowania funkcji samorządowych i mandatu posła do dwóch kadencji.

– Dwie kadencje wystarczą, by skutecznie działać. Przy dłuższym sprawowaniu funkcji wójta, burmistrza mogą pojawić się wypaczenia, które nie będą działały na korzyść mieszkańców – dodał Mirosław Pampuch.

Spotkanie było okazją do dyskusji. Mieszkańcy Elbląga pytali między innymi o sytuację w sądownictwie i kwestię wsparcia socjalnego dla rodziców dzieci niepełnosprawnych. Kolejne spotkania z przedstawicielami Nowoczesnej w regionie już wkrótce.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2021 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?