Spotkanie z wicemarszałek sejmu

Trwają spotkania parlamentarzystów Nowoczesnej z mieszkańcami Warmii i Mazur. W środę 23 listopada wicemarszałek sejmu Barbara Dolniak i poseł Mirosław Pampuch odwiedzili Kętrzyn, aby rozmawiać z mieszkańcami o Polsce i programie Nowoczesnej.

W programie wizyty nie zabrakło akcentów związanych z promowaniem wyjątkowych lokalnych firm. Parlamentarzyści odwiedzili producenta ręcznie wykonywanych ozdób choinkowych w Kętrzynie – firmę „Doroszko”.

– To piękny, bajkowy świat bombek. Mogliśmy na własne oczy zobaczyć, jak powstają tam małe dzieła sztuki. Firma z tradycjami, osiągnięciami i właścicielami, którzy z wielką pasją tworzą to unikatowe miejsce– powiedziała wicemarszałek sejmu Barbara Dolniak.

Po południu, w wypełnionej Sali Rycerskiej kętrzyńskiego zamku odbyło się spotkanie z mieszkańcami. Posłowie mieli okazję podsumować rok rządów PiS, rok Nowoczesnej w sejmie i opowiedzieć o programie Nowoczesnej.

Wicemarszałek  rozpoczęła wystąpienie od tego, co obecnej partii rządzącej wyszło na dobre.

– Jedyną dobrą rzeczą, którą udało się zrobić PiS w tym roku, to zaktywizować kobiety. Nigdy nie byłyśmy tak silne i bardziej zjednoczone niż teraz. Cała reszta to nieudolne rządy – mówiła Barbara Dolniak.

Następnie wicemarszałek, z zawodu sędzia, skupiła się na aspektach związanych z obecnym tworzeniem prawa w Polsce.

– Złe prawo niszczy Państwo. Nie można dla doraźnych krótkowzrocznych celów politycznych przyjmować rozwiązań prawnych, które szkodzą obywatelom i wymiarowi sprawiedliwości. Tymczasem PiS od roku niszczy nasze Państwo prawa, i to  w taki sposób, że trudno je będzie odbudować – mówiła Barbara Dolniak.

Mirosław Pampuch opowiedział o pracy posłów Nowoczesnej w sejmie.

– Pomimo, że jesteśmy małym klubem w parlamencie, to nie odpuszczamy. Wnosimy swoje uwagi i poprawki do każdego projektu, przedkładamy swoje ustawy. Wskazujemy na te rozwiązania, które są zgodne z trójpodziałem władzy, bo szanujemy prawo i naszą konstytucję – mówił poseł.

Parlamentarzyści odnieśli się również do nowego budżetu i zanotowanego ostatnio spadku PKB.

-PiS populistycznie idzie w rozdawnictwo pieniędzy, nie przejmując się rachunkiem, który będzie wystawiony przyszłym pokoleniom Polaków. Żeby rozdawać pieniądze trzeba je najpierw zarobić – przekonywał Mirosław Pampuch.

– Pięknie brzmią: tanie mieszkanie, 500 plus, obniżony wiek emerytalny, ale skąd brać na to wszystko pieniądze? – dopytywała Barbara Dolniak.

Mieszkańcy mieli okazję zadawania pytań. W dyskusji skupili się na kwestii obrony praworządności w Polsce oraz możliwościach przeciwstawienia populistycznej polityce rządzących. Wiele pytań dotyczyło finansów publicznych oraz polityki socjalnej, prowadzonej przez PiS. Kętrzynianie dopytywali również o Wojska Obrony Terytorialnej i zamknięcie małego ruchu granicznego.

Wielu dopytywało również o możliwość porozumienia między politykami sejmowej opozycji.

– Razem chodzimy na marsze, aby przeciwstawić się złym rządom, głosujemy za swoimi ustawami i poprawkami w Sejmie, a jeśli trzeba będzie się zjednoczyć przed wyborami, to się zjednoczymy. Na razie każdy ma swoje cele – mówił Mirosław Pampuch.

Było to kolejne spotkanie z przedstawicielami Nowoczesnej w naszym regionie. W maju tego roku wicemarszałek spotkała się z mieszkańcami Olsztyna. W sierpniu stolicę regionu odwiedzili Ryszard Petru, Joanna Schmidt, Jerzy Meysztowicz i Adam Szłapka. W październiku z mieszkańcami Elbląga spotkała się Kamila Gasiuk-Pihowicz.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2021 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?